W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz filmu "Parada"
Data rozpoczęcia 2013-12-03
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

"Parada"
reż.: Srdjan Dragojević
scen.: Srdjan Dragojević
zdj.: Dušan Joksimović
muz.: Igor Perović
w.: Nikola Kojo (Limun), Miloš Samolov (Radmilo), Hristina Popović (Biserka), Goran Jevtić (Mirko), Goran Navojec (Roko), Dejan Acimović (Halil), Toni Mihajlovski (Azem), Nataša Marković (Lenka)
prod.: Serbia/Słowenia/Chorwacja/Francja/Macedonia 2011 (115 min)
Nagroda publiczności (w sekcji PANORAMA) na MFF w Berlinie’2012

Jak to możliwe, że w kraju gdzie Paradę Równości liczącą tysiąc uczestników musiało ochraniać 5.600 policjantów, gejowski komediodramat przyciągnął do kin przeszło pół miliona widzów? Limun ma na karku pięćdziesiątkę, opinię zakapiora i sporo młodszą narzeczoną. Ma także mroczną przeszłość, z czasów jugosłowiańskiej wojny wszystkich ze wszystkimi. Po wojnie prowadzi szemrane interesy pod płaszczykiem prywatnej agencji ochrony. Cieszy się przy tym mołojecką sławą największego twardziela w mieście. Jego wizerunek zostanie nadszarpnięty, gdy o ochronę poproszą go organizatorzy gejowskiego marszu. Jego otoczenie traktuje przyjęcie tego zlecenia jako niegodne bałkańskiego macho. A Parada Równości w Belgradzie to nie jakieś wesołe harce, jak nie przymierzając na ulicach Warszawy…

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej