W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz filmu "We mgle"
Data rozpoczęcia 2013-12-10
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

"We mgle"
reż.: Siergiej Łoznica
scen. (na podst. opowiadania Wasyla Bykowa): Siergiej Łoznica
zdj.: Oleg Mutu
w.: Władimir Swirski (Suszenia), Władisław Abaszyn (Burow), Siergiej Kolesow (Wojtik), Nadieżda Markina (matka Burowa), Julia Pieriesild (Aniela)
prod.: Niemcy/Holandia/Białoruś/Rosja/Łotwa 2012 (127 min)
Nagroda FIPRESCI na MFF w Cannes’2012

Dwóch partyzantów nachodzi nocą dom robotnika kolejowego Suszeni. Gospodarz został dwa tygodnie wcześniej aresztowany przez Niemców razem z innymi kolejarzami. Postawiono im zarzut sabotażu. Na wszystkich wykonano egzekucje – tylko Suszeni pozwolono wrócić do domu. Podziemie uznało go za zdrajcę i kolaboranta. Wydało na niego wyrok – dwaj partyzanci mają go teraz wykonać.
Cała trójka wędruje przez las. Ta wędrówka przerywana jest retrospekcjami ukazującymi drogę każdego z nich z osobna do punktu, w którym właśnie się znaleźli. I z wolna zamienia się w moralitet o winie i karze, zdradzie i odkupieniu, przypadku i przeznaczeniu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej