W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz improv - 3/4 SCENY
Data rozpoczęcia 2014-01-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Improwizacja

Profesjonalni aktorzy zostają wystawieni na próbę improwizowania. Na podstawie otrzymanych sugestii-inspiracji stworzą spektakl. Show będzie rozwijało się wraz z kolejnymi sugestiami publiczności.

Do drugiej edycji programu 3/4 SCENY zaproszeni zostali /alfabetycznie/:

AKTORZY
Tomasz Bielawiec
Łukasz Szymanek
Remigiusz Jankowski
Angelika Kujawiak
Jakub Wieczorek
Iwona Sitkowska
Katarzyna Misiewicz-Żurek
Pavel Kryksunou
Adam Bobik
Ewa Wróblewska
Iza Kała
Marcin Gaweł
Joanna Magda Ginda

MUZYCY
Łukasz Jemioła
Sławek Levy
Sebastian Mac
Jerzy Mazzoll

JAKI POMYSŁ?
Kilkunastu artystów słowa, muzyki, sceny, ruchu z całej Polski spotka się fizycznie i twórczo, po to, by zaprezentować lubelskiej widowni efekty wspólnie wytworzonej energii. Artyści pracować będą w 4 zespołach, dobranych losowo. W sobotę rano, 11 stycznia 2014 r. rozpoczną warsztat inicjujący – moderowani przez Przemka Buksińskiego poznają zasady i metodę pracy, która zostanie im zaproponowana. Efektem mają być 4 etiudy sceniczne, pokazywane w 3 odsłonach, podczas teatralnego wieczoru 3/4 SCENY w „Chatce Żaka” od godziny 19.00. Artyści do dyspozycji dostają kilka wskazówek, które mają za zadanie ukierunkować / uporządkować ich improwizację i wprowadzić element „kontrolowanej przypadkowości”, atrakcyjnej dla widza.
Każda z odsłon pokazów łącznie trwa około 1 godziny. Pomiędzy kolejnymi wejściami są kilkunastominutowe przerwy, które organizatorzy wykorzystują na sprawną komunikację widowni. Aktorzy w tym czasie pracują nad wariantem pokazu w kolejnej odsłonie.
Ważne: 3 wejścia, mimo wspólnych elementów, różnią się od siebie – dzięki temu są atrakcyjne dla tych samych widzów, którzy zechcą poświęcić czas i zaobserwować ZMIANĘ. Jednocześnie są autonomiczne i spójne jako jednostkowe pokazy.
Ewolucję spektakli będzie można obserwować także na tworzonych na bieżąco „schematach” – planszach ustawionych we foyer sali widowiskowej / m.in. opisane będą 4 zespoły prezentowane na scenie i wskazane im podczas eksperymentu sugestie/.

1. wejście: 19:00- I pokaz scen
Przerwa 45 min
2. wejście: 20:45– II pokaz scen
Przerwa 15 min
3. wejście: 22:00– III pokaz scen
23:00 KONIEC SCEN.
Zapraszamy!

BILETY: 10zł normalny / 7zł ulgowy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej