W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz orki konnej i jesiennych prac polowych

Pokaz orki konnej i jesiennych prac polowych
Data rozpoczęcia 2016-09-18
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Akcja

Jak niegdyś radzono sobie z jesiennymi pracami na polu, jakiego sprzętu używano i jak zmieniał się on wraz z upływem czasu oraz jak nieocenioną pomoc stanowiły w gospodarstwie konie, dowiemy się już w niedzielę,  wtedy to zbliżającą się jesień w Muzeum Wsi Lubelskiej zapowie pokaz orki konnej.

Niedzielne popołudnie, 18 września, w lubelskim skansenie będzie bogate w pokazy tradycyjnego i nowoczesnego wykorzystania koni roboczych. Ponadto będzie można poznać prace koni w jesiennych uprawach polowych i zabiegach pielęgnacyjnych, a także w transporcie i komunikacji. Dodatkową atrakcją przewidzianą w tym dniu będą przejazdy bryczką, a dla dzieci na kucyku.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z: Katedrą Hodowli i Użytkowania Koni UP w Lublinie, Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Polskim Stowarzyszeniem Użytkowników i Przyjaciół Koni Roboczych oraz Konnych Producentów Zdrowej Żywności.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej