W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pokazy Szortów 2012

Data rozpoczęcia 2012-11-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Pokaz

Organizatorzy postanowili powiększyć ofertę filmową o kolejny cykl, obok Future Shortów i World Shortów o Pokazy Szortów 2012, autorstwa Fundacji Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+. To bardzo ciekawy i nafaszerowany perełkami filmowymi program.

W ramach Pokazów Szortów, zaprezentowane zostaną polskiej publiczności najbardziej prestiżowe filmy krótkometrażowe. W programie znajduje się między innymi tegoroczny laureat Oscara – „Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii: Luke`a Matheny`ego, laureta Oscara 2011 dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego; „Żuk Eaglemana” (The Eagleman Stag) w reżyserii Michaela Please`a nagrodzony w 2011 r. Bafta Award oraz nagrodą krytyków w Clermont-Ferrand a także wyróżnieniem w Annecy. Seanse filmów krótkometrażowych odbędą się w ramach trzech pokazów wyświetlanych w każdym z trzydziestu dwóch miast w całej Polsce i potrwają od listopada do grudnia. 21 filmów w trzech blokach tematycznych: "Aperitif", "Main course" i "SuperDesery CANAL+" wyłoniono z ponad 200 propozycji nadesłanych z całego świata. Dla uczestników ostatniego cyklu , CANAL+ przygotował słodkie niespodzianki, które umilą projekcję. W ramach wszystkich pokazów wyświetlone zostaną filmy z 4 kontynentów i 14 krajów. Każdy z pokazów to 7 filmów krótkometrażowych. Przez cały czas trwania Pokazów Szortów 2012 publiczność może głosować na ulubiony film. Po skończeniu otrzyma tytuł "Polish Audience Award".

Organizatorzy:
- Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+
- Kinoteatr Projekt

Część III - Superdeser Canal+
1. Parada różowości
(Flamingo Pride)
Niemcy, 2011, 5’58” Reżyseria: Tomer Eshed
Animacja. W jedyny w stadzie flamingów samiec hetero zakochuje się w przelatującej obok bocianicy. Niestety nie udaje mu się przekonać jej, że ma w stosunku do niej poważne zamiary. Niezwykłe spotkanie inspiruje go, do wykonania śmiałego kroku. Film prezentowany między innymi na festiwalu w Palm Springs.
2. Bożek Miłości
(God of Love)
USA, 2010, 18’43
Reżyseria: Luke Matheny
Komedia o zakochanym muzyku-mistrzu gry w strzałki, który marzy by wybranka odwzajemniła jego uczucia. Pewnego dnia dostaje tajemniczą przesyłkę, dzięki której może zabawić się w Kupidyna i spełnić swoje marzenie. Film nagrodzony w 2011 roku Oscarem dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego.
3. Danny Boy
Polska, 2010, 9’53”
Reżyseria: Marek Skrobecki
Animacja. Młody człowiek błąka się po ulicach anonimowego miasta. Jego poczucie osamotnienia potęguje to, że wyraźnie różni się on od pozostałych mieszkańców. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się dziewczyna – czy zaakceptuje jego odmienność? Film jest ironiczną satyrą społeczną o alienacji jednostki i jej miejscu w strukturze społeczeństwa. Film nagrodzony m.in. Srebrną Kreską na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie
4. Dwa i dwa
(Two and Two)
Wielka Brytania, 2011, 8’24”
Reżyseria: Babak Anvari
W pewniej szkole dla chłopców, w której stosuje się surową dyscyplinę, dyrekcja ogłasza nowe, absurdalne zasady: uczniowie mają zapomnieć wszystko, czego się do tej pory nauczyli. Kiedy jeden z nich kwestionuje zarządzenie, sytuacja, która do tej pory wydawała się śmieszna, nagle staje się śmiertelnie poważna. Film nominowany w tym roku do BAFTA Film Award.
5. Wywiad
(Interview)
Niemcy, 2011, 19’16”
Reżyseria: Sebastian Marka
Thriller. Ambitny dziennikarz przeprowadza wywiad z seryjnym mordercą. Jak wybiera ofiary? Dlaczego zabija? Dlaczego w ogóle zgodził się z nim porozmawiać? Film prezentowany na około 30 festiwalach. Nagrodzony między innymi na Seattle International Film Festiwal.
6. Żuk Eaglemana
(The Eagleman Stag)
Wielka Brytania, 2010, 8’53”
Reżyseria: Michael Please
Animacja. Życie Petera upływa na fascynacji i strachu związanym ze zjawiskiem przyspieszania czasu, które towarzyszy procesowi starzenia. Fascynacja przeradza się wkrótce w obsesję, a Peter sięga po coraz bardziej radykalne sposoby kontrolowania i przeciwdziałania przyspieszaniu upływu czasu. Film nagrodzony w 2011 roku BAFTA Award. Nagroda krytyków w Clermont-Ferrand, wyróżnienie w Annecy.
7. Niezwykły zbieg okoliczności
(Een bizarre samenloop van omstandigheden)
Holandia, 2011, 8’14”
Reżyseria: Joost Reijmers
Ferdy, Erich i Jacob mają zły dzień. To jedyne co ich łączy, ponieważ żyją w różnych stuleciach. Popełniają błąd, którego otoczenie nie zauważa. Ale co będzie, jeśli skutki tych błędów się nałożą? Trzy pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia mają wybuchowy finał w Amsterdamie.

Wstęp wolny

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne