W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokonkursowa wystawa fotograficzna „Tradycja w obiektywie”

Pokonkursowa wystawa fotograficzna „Tradycja w obiektywie”
Data rozpoczęcia 2022-12-08
Data zakończenia 2022-12-11
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | hol parter
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Tradycja w Obiektywie to konkurs fotograficzny organizowany przez Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego. Towarzyszy Mikołajkom Folkowym już od dziewięciu lat. W tym roku na konkurs napłynęło łącznie 115 zgłoszeń nie tylko z Polski, w których zawarte były 203 fotografie. Uczestnicy starali się twórczo interpretować temat „tradycji” oraz ukazać zjawiska związane z szeroko rozumianą kulturą ludową.

W tegorocznej edycji w gronie Jury zasiedli:

Agata Stanowska – organizator konkursu fotograficznego Tradycja w Obiektywie, członek sztabu organizacyjnego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”, członek zarządu TPSP w Lublinie,

Kinga Hendzel – fotograf i dziennikarka Polskiego Radia Lublin,

Kinga Witkowska-Mirosław – fotograf, filozof kultury, licencjonowany przewodnik po Lublinie, prezes stowarzyszenia turystycznego LSPiPT „Pogranicze”,

Robert Pranagal – artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Jury przyznało 3 główne nagrody oraz 4 wyróżnienia. Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 14 zdjęć.

Wszystkie nagrodzone i zgromadzone na ekspozycji fotografie można obejrzeć na kolorowej wkładce folderu festiwalowego. Będzie można je zobaczyć również w budynku Chatki Żaka przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie, na Facebooku Mikołajek Folkowych oraz na stronie internetowej wydarzenia (www.mikolajki.folk.pl).

Wydarzenie jest częścią 32. Mikołajek Folkowych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej