W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poławiacze Pereł Improv Teatr z Jakubem Szwedem [ONLINE]

Poławiacze Pereł Improv Teatr z Jakubem Szwedem [ONLINE]
Data rozpoczęcia 2021-04-16
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce online
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Improwizacja

Poławiacze Pereł ponownie zagoszczą w Waszych domach!

Zastanawiacie się dokąd wyjść w piątkowy wieczór? Poławiacze Pereł zapraszają Was na spektakl improv online! Równo o 20:00 klawiatury w dłoń i pełna gotowość do wpisywania w komentarzach Waszych sugestii do granych przez nich scen!

Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie, co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia. Poławiacze Pereł otwarci są nie tylko na nowe światy swoich opowieści, często podczas spektakli pojawiają się pomysły nowych form gry aktorskiej, które natychmiast są włączane do występu.

Poławiacze Pereł Improv Teatr – online

skład grupy: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Łukasz Szampanek Szymanek, Mirek Urban, Marcin Wąsowski

Poławiacze wystąpią w powiększonym składzie z Jakubem Szwedem

Jakub Szwed - artysta, pedagog, menedżer i reżyser tworzący w nurcie cyrku współczesnego. Współzałożyciel i członek zarządu Fundacji Sztukmistrze (od 2010), dyrektor artystyczny Variete Fundacji Sztukmistrze (od 2013) oraz festiwalu Inwazja Sztukmistrzów (od 2017), członek zespołu organizacyjnego i reżyser gali finałowe Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego CYRKULACJE (od 2013). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2014 i 2020).
Jest twórcą i wykonawcą wielu spektakli cyrku współczesnego, m.in. Gradient (2019), FIRE PARTY! (2019), Classic Meets Circus (2019), Jemioła&Szwed (2018), Szafa Show (2014) oraz laureatem programu Teatr Polska Instytutu Teatralnego ze spektaklem Spektrum (2018).
Na polu animacji kultury wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za wkład w rozwój kultury i sztuk cyrku współczesnego m.in. nagrodą prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury dla Fundacji Sztukmistrze (2018).
Certyfikowany pedagog cyrku niemieckiego stowarzyszenia pedagogów cyrku B.A.G. (2017), trener Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży (od 2009), trener i pedagog w zespole Jugendbildungsstätte Kurt Löwenstein (od 2010), zdobył przygotowanie pedagogiczne podczas studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lubline (2011). Ponadto autor i prowadzący podcastu "Cyrk na poważnie" oraz "konsultant do spraw artystycznych" na zlecenie.

Pokaz organizowany jest w ramach Przestrzeni Sztuki. Projekt Przestrzenie Sztuki finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, współtworzony jest z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i Instytutem Muzyki i Tańca. Lokalnym koordynatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

Grafika informacyjna wymieniająca podmioty finansujące wydarzenie, partnerów, organizatora.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej