W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Poranek Muzyczny
Data rozpoczęcia 2024-02-11
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Płatny
Koszt udziału 7/14 zł
Kategoria Spotkanie

Poranki Muzyczne to wielopłaszczyznowe spotkania przygotowane specjalnie dla dzieci młodszych i ich rodziców. Wspólne muzykowanie to nie tylko świetna zabawa i pogłębianie więzi z dzieckiem. Muzyka, sztuki wizualne i wspólne kreatywne animacje korzystnie wpływają także na rozwój młodego człowieka. Rozbudzają one poczucie estetyki, rozwijają słuch, pomagają w koncentracji i skupieniu się oraz fantastycznie relaksują. Muzykowanie w grupie, gra na instrumentach, śpiew, taniec, prowadzą do poczucia spełnienia, a także do wzrostu samooceny. Dają większą pewność siebie, wytrwałość oraz zwiększają kompetencje słuchaczy.

W niedzielny, karnawałowy poranek w muzyczną podróż zabierze nas saksofon. Ten niezwykle interesujący instrument należy do rodziny instrumentów dętych drewnianych, co na pierwszy rzut oka nie jest dla wielu takie oczywiste, dlatego postaramy się tę genealogiczną zagadkę rozwikłać. Mimo że saksofon nie ma długiej historii, gdyż został wynaleziony na początku XIX wieku, to jest on obecny w wielu gatunkach muzycznych. Jako instrument koncertowy i orkiestrowy pojawia się w utworach operowych i orkiestrach wojskowych. Ma swoje ważne miejsce w zespołach jazzowych, big-bandach, muzyce rozrywkowej oraz kapelach ludowych. Podczas najbliższego poranka zabrzmi w odsłonie solowej i z towarzyszeniem fortepianu.

Muzyczne spotkania z cyklu Poranki Muzyczne przygotowuje i prowadzi Ewa Kuszewska, która z powodzeniem realizuje wiele autorskich programów edukacyjnych, współpracując z licznymi ośrodkami kulturalnymi i terapeutycznymi na terenie całej Polski.

Sprzedaż biletów na koncert prowadzona jest on-line na stronie organizatora – www.ddkbronowice.pl
Ceny biletów:

  • 14 złotych – bilet normalny
  • 7 złotych – bilet ulgowy (dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej