W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poranek Muzyczny: spektakl "Pchła szachrajka"

Poranek Muzyczny: spektakl "Pchła szachrajka"
Data rozpoczęcia 2017-06-04
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

W niedzielę, 4 czerwca 2017 r., z okazji Dnia Dziecka zaprezentujemy niesłychanie zabawną bajkę pod tytułem "Pchła Szachrajka" w wykonaniu dwójki młodych, lubelskich aktorów - Moniki Rulki i Łukasza Drozda, w reżyserii Urszuli Lewartowicz. Spektakl jest piątą propozycją tego trio i już zdobył ogromne uznanie wielu nauczycieli, a także całej masy dzieciaków w przedszkolach i szkołach województwa lubelskiego, gdzie został ciepło przyjęty i jest prezentowany od stycznia tego roku.

Pchła Szachrajka miała życie ułożone znakomicie, mieszkała w trzypiętrowym domku na przedmieściu Warszawy, a odwiedzających ją gości zalewała żółć z zazdrości. Była przy tym znana z zamiłowania do figli, żartów i psot. Bajka jest niewątpliwą perłą literatury dziecięcej z mistrzowskim tekstem Jana Brzechwy. Spektakl utrzymany jest w klimacie kabaretu dla dzieci, przepełniony jest humorem i dowcipem – nie tylko słownym. Pchle brewerie gwarantują przednią zabawę nie tylko najmłodszym, a niekontrolowane wybuchy nieskrępowanego śmiechu są gwarantowane!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej