W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Posłuchaj Lublina – spacer dźwiękowy

Posłuchaj Lublina – spacer dźwiękowy
Data rozpoczęcia 2022-07-02
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Warsztaty Kultury zapraszają na spacer dźwiękowy, w trakcie którego uważnie wsłuchamy się w odgłosy Lublina. Wytężymy słuch, zastanawiając się nad urodą i brzydotą dźwięków miasta. Wczujemy się w emocje, jakie budzą w nas jego odgłosy. W wybranych miejscach zmierzymy poziom hałasu, oznaczymy miejsca ciszy i spokoju oraz porozmawiamy, jakiego miasta chcielibyśmy słuchać na co dzień.

Kiedy: 2 lipca 2022, godz. 11.00–13.00 lub 15.00–17.00
Gdzie: start: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio
Dla kogo: osoby pełnoletnie
Prowadzący: dr Justyna Anders-Morawska, dr Michał Sędkowski (Uniwersytet Łódzki)
Zapisy: poprzez formularz online. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Justyna Anders-Morawska – adiunkt na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, członkini Rady Naukowej Interdyscyplinarnego Centrum Studiów Miejskich. W swoich badaniach zajmuje się obecnie audiosferą miasta jako przedmiotem zainteresowania polityk miejskich. Poszukuje sposobu, dzięki któremu pejzaż dźwiękowy miasta przestanie być traktowany przez pryzmat zarządzania hałasem, a stanie się przedmiotem projektowania wrażliwego na tożsamość i estetykę przestrzeni. Jest członkinią Urban Music Studies Scholars Network na Uniwersytecie Leuphana w Luneburgu. Od 2019 r., w redakcji „Glissando”, gdzie pisze głównie o zagadnieniach związanych z ekologią dźwięku i projektowaniem dźwiękowym miast i przestrzeni publicznych.

Michał Sędkowski – adiunkt w Katedrze Marketingu Międzynarodowego i Dystrybucji na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jego praca doktorska koncentrowała się wokół zagadnień związanych z politykami miejskimi i włączania obywateli w procesy współrządzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych. W swoich badaniach naukowych szuka odpowiedzi na pytanie, jak nowoczesne technologie wpływają na procesy współrządzenia oraz jakie są ewentualnie wyzwania związane z ich szerszym wykorzystaniem w tych procesach.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej