W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Potańcówka karnawałowa z Orkiestrą Jarmarku Jagiellońskiego

Potańcówka karnawałowa z Orkiestrą Jarmarku Jagiellońskiego
Data rozpoczęcia 2020-02-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Potańcówka

Mężczyzno! Dobre pląsy wpływają na piękne wąsy!
Kobieto! Na tańce w karnawale załóż długie korale!
Okres karnawału, zapusty to czas zabaw, potańcówek i balów, a jeśli tańce w karnawale to tylko z Orkiestrą Jarmarku Jagiellońskiego!


Potańcówkę karnawałową poprowadzi Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego. Jej repertuar stanowią tradycyjne melodie taneczne z Lubelszczyzny: polki, oberki, majdaniaki, podróżniaki, marsze, walce i fokstroty – pochodzące z nagrań archiwalnych, tradycji rodzinnych liderów orkiestry i ich nauki u wybitnych muzyków tradycyjnych regionu lubelskiego (Stanisław Głaz z Dzwoli, Bronisław Bida z Gródek i inni). Inspiracją stylistyczną jest także muzyka grana przez słynne kapele i orkiestry dęte: Kapelę Wojciechowską, Orkiestrę Dętą ze Zdziłowic czy Kapelę Bednarzy z Tomaszowa Lubelskiego. Muzycy Orkiestry wierzą, że tradycyjna muzyka taneczna to medium, które może połączyć we wspólnym graniu do tańca wszystkich miłośników muzyki granej „na żywo”, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów muzycznych. Prace Orkiestry prowadzą Ewa Grochowska, Marcin Kowalczuk i Maciej Filipczuk.

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego to projekt edukacyjny realizowany w ramach Jarmarku Jagiellońskiego, którego organizatorem są Warsztaty Kultury w Lublinie.