W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Potańcówka w Skansenie
Data rozpoczęcia 2016-07-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, sektor Roztocze
Udział Płatny
Koszt udziału 12 lub 6 zł dla osób w stylizowanych strojach
Kategoria Wernisaż

Potańcówka w skansenie czyli wywijasy, obertasy, lemoniada i frykasy!  - zabawa taneczna pod gołym niebem, podczas której nie zabraknie skocznej muzyki, śpiewów i smakołyków. Potańcówka jest okazją do swoistej podróży w czasie – na przedwojenną prowincję, gdzie wśród oświetlonych nastrojowym światłem lampionów zawirujemy w rytm niegdysiejszych szlagierów.

Zabawa taneczna odbędzie się  2 lipca, w sobotni wieczór, na wolnym powietrzu, w malowniczej, roztoczańskiej części Muzeum. Dla śmiałków proponujemy walczyk kotylionowy, dla aktywnych – zabawy, dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności taneczne – warsztaty, dla zmęczonych – śpiewy, a dla chętnych – loterię fantową. Wszyscy natomiast będą mogli w wolnej chwili zajrzeć pod nasze strzechy, gdzie nadarzy się okazja do skosztowania orzeźwiających napojów oraz smakowitych przysmaków.

Program uatrakcyjnią warsztaty taneczne poleczek i sztajerków prowadzone przez Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w strojach z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Do tańca przygrywać będą dwie prężne kapele ze skrzypcami, trąbką i akordeonem. Ponadto atrakcją będą zabytkowe, przedwojenne motocykle Lubelskiej Grupy Weterańskiej Partyzant.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej