W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Potańcówka w Skansenie
Data rozpoczęcia 2019-07-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 lub 6 zł
Kategoria Potańcówka

W pierwszą sobotę lipca w lubelskim skansenie przeniesiemy się do czasów, kiedy to potańcówki odbywały się pod gołym niebem. Wielbiciele klimatu retro będą mieli okazję do wyjątkowej zabawy przy dźwiękach przedwojennych szlagierów.

W sobotni wieczór, 6 lipca w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Potańcówka. Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i pouczyć się zapomnianych tańców takich jak fokstrot czy polka. Na gości tradycyjnie już będą czekały zabawy, śpiewy i walczyk kotylionowy. Chętni będą mieli szansę zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotoramce.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych lubelskiej prowincji, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie. Jak co roku w lubelskim skansenie zagrają dwa zaprzyjaźnione zespoły Hańszczanie oraz Kapela spod Lublina, których muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy.

Na czas Potańcówki czynna będzie karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do północy (wejście na teren Muzeum będzie możliwe tylko do godziny 22:00).

BILETY: 12 lub 6 zł ( dla osób w strojach stylizowanych na lata międzywojenne. Strój musi składać się z co najmniej 3 elementów tj. ubranie, fryzura i dodatki).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej