W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poza krawędzią - wystawa malarstwa Beata Bigaj

Poza krawędzią - wystawa malarstwa Beata Bigaj
Data rozpoczęcia 2023-02-17
Data zakończenia 2023-04-23
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa przybliża dokonania artystyczne, uwzględniając ostatnie prace malarskie przygotowane m.in. w ramach kilku autorskich cykli oscylujących wokół kondycji ludzkiej, jak i aspektów człowieczeństwa.

W efekcie mamy styczność z odsłonięciem obszaru zainteresowań twórczych, którym jest refleksja skierowana w stronę natury ludzkiej.

Na obrazach widać historie mocne i wyraziste, które można uzmysłowić z danym czasem i określoną opowieścią. Wprawdzie nie przywołuje się tu konkretnego wydarzenia, a raczej odwołanie do jakiejś postawy lub pewnej dynamiki zdarzeń. Występują także sytuacje niedramatyczne, wydaje się, że mało znaczące, chociaż w efekcie ich kulminacji może nastąpić tąpnięcie, czasem też katastrofa, którą widać ostatecznie na prezentowanych obrazach.

Najistotniejsza jest tu jednak próba zapisu pewnego niepokoju. Tego, co jak zaznacza autorka, jest poza krawędzią, poza normą. Coś co zdarza się, że choć trudno uchwytne, jednak niepokoi i z uporem wraca, jak natrętna myśl.

Wystawa czynna: wt.–czw. w godz. 13:00-18:00 oraz pt.–ndz. 12:00-18:00.
Wernisaż: 16 LUT 2023 | 18:00
Wystawa: 17 LUT – 23 KWI 2023
Galeria Wystaw Czasowych +1
Bilety w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej