W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Poznaj chochlika drukarskiego"

"Poznaj chochlika drukarskiego"
Data rozpoczęcia 2021-09-17
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17
Organizator Fundacja Czas Dzieci
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Spacer

Drodzy Rodzice:
Podczas zwiedzania poznacie również historię drukarni “Popularnej”, która mieściła się tu w latach 30. ubiegłego wieku. Właśnie dzięki drukarni “Popularnej” i działającej w tym miejscu w latach 80. Izbie Pamięci Drukarstwa Lubelskiego udało się zachować wiele maszyn i wyposażenia pochodzącego z dawnych drukarń lubelskich. Obecnie wystawa obejmuje: drukarnię z zecernią, introligatornię oraz papiernię. Podczas zwiedzania Izby Drukarstwa zapoznacie się z historią druku, pisma, dawnymi technikami składu książek, technikami czerpania papieru oraz tworzeniem grafiki na kamieniu litograficznym, w desce i na blasze miedzianej. We wszystkich pracowniach prowadzone są warsztaty, w ramach których uczestnicy mogą czerpać papier, składać tekst, zszyć publikacje, uczyć się pisma kaligraficznego czy wytłoczyć druk na prasie drukarskiej.

Drogie Dzieci:
Podczas spaceru po Izbie Drukarstwa, możecie się dowiedzieć, jak przed laty wyglądała i funkcjonowała dawna drukarnia, jakich technik druku używano w przeszłości, jak wyglądała praca zecera, drukarza i introligatora. Przy okazji samodzielnie wykonacie wydruk na ręcznej maszynie i poznacie techniki czerpania papieru.
 

UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: 
Liczba miejsc ograniczona!

 

Wydarzenie jest częścią Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i dziadki"