W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera filmu "Apifonia / Matki i córki"

Premiera filmu "Apifonia / Matki i córki"
Data rozpoczęcia 2022-03-31
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Warsztaty Kultury w Lublinie przygotowały niespodziankę dla fanów festiwalu Jarmark Jagielloński – re:tradycja. Koncert wraz z  premierą filmu to idealne połączenie na ostatni marcowy wieczór! 

Film Apifonia/ Matki i córki stanowi dokumentację procesu powstawania produkcji muzycznej stworzonej przez Marcina Sudzińskiego (NoBody) i Ewę Grochowską. Koncert powstał na zamówienie festiwalu Jarmark Jagielloński - re:tradycja i odbył się 22 sierpnia 2021 roku w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z twórcą filmu – Kacprem Pęczułą – oraz Ewą Grochowską i Marcinem Sudzińskim.

Będzie to świetna okazja do przyjrzenia się pracy artystów oraz zobaczenia w jaki sposób powstaje produkcja muzyczna. Po premierze filmu odbędzie koncert, podczas którego usłyszymy efekty współpracy twórców- zagrają utwory przygotowane specjalnie na festiwal Jarmark Jagielloński-re: tradycja jak i piosenki, które są owocem dialogu pomiędzy artystami. – Informuje Karolina Waszczuk, dyrektorka festiwalu Jarmark Jagielloński, Warsztaty Kultury w Lublinie.

Spotkanie poprowadzi Józef Szopiński. 

Biogramy artystów:

Marcin Sudziński - r. 1978 r. w Lublinie, pszczelarz, kulturoznawca, fotograf, muzyk. W latach 2009-2015 pracował w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, gdzie prowadził pracownię i galerię fotografii. W 2015 r. wyczyścił blisko trzy tysiące szklanych negatywów z kolekcji „Twarze nieistniejącego miasta”, będących w depozycie Ośrodka. W latach 2013 i 2015 współpracował przy produkcjach filmowych „Twarze nieistniejącego miasta” i „Zawód fotograf” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, wcielając się w rolę fotografa i narratora. Wykładał fotografię (UMCS, KUL, Lubelska Szkoła Fotografii). Od 2016 r. pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, prowadząc tam pracownię klasycznej fotografii.

Ewa Grochowska - skrzypaczka i śpiewaczka, w twórczości muzycznej czerpie ze źródeł muzyki i kultury tradycyjnej, w której się wychowała. Prowadzi badania poświęcone wykonawstwu śpiewu tradycyjnego (przede wszystkim obrzędowego) w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Realizuje nagrania terenowe, zajmuje się działalnością warsztatową i koncertową. Jest autorką projektów edukacyjnych i artystycznych dedykowanych przekazowi międzypokoleniowemu, rekonstrukcji i popularyzacji polskiej muzyki tradycyjnej.