W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera filmu „Meblościanka”

Premiera filmu „Meblościanka”
Data rozpoczęcia 2021-05-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CSK
Kategoria Film

Film „Meblościanka” to kolejna animacja lalkowa Joanny Polak.

Po sukcesie „Wełniaków” (2018) autorka zdecydowała się na radykalną zmianę miękkiego, filcowego, tętniącego feerią barw surrealistycznego Świata na rzecz hiperrealistycznego szarego i brudnego realizmu, typowego wschodnioeuropejskiego blokowiska.

Oddane z wielka dbałością o szczegóły postacie opowiadają widzowi swoją z pozoru przyziemną historię w której tragikomizm miesza się z melancholijną zadumą widza nad być może własnym losem. Tę prawie dziesięciominutową animację powinien obowiązkowo zobaczyć każdy czterdziestolatek i czterdziestolatka przeżywający kryzys wieku średniego.
Animowana sarkastyczna opowieść w dowcipny acz brutalny sposób obnaża dysonans pomiędzy naszymi pragnieniami, a przyzwyczajeniami które najczęściej doprowadzają człowieka żądnego odmiany i nowych doświadczeń do punktu wyjścia.

 

 


Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserką.
Film dla widzów pełnoletnich.
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CSK.
Zrealizowano w ramach stypendium: Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej