W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera: „Gliny z innej gliny” Scena InVitro, reż. Łukasz Witt-Michałowski – pierwszy odcinek kryminalnego serialu teatralnego

Premiera: „Gliny z innej gliny” Scena InVitro, reż. Łukasz Witt-Michałowski – pierwszy odcinek kryminalnego serialu teatralnego
Data rozpoczęcia 2020-01-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20/30 zł
Kategoria Spektakl

Scena InVitro: „Gliny z innej gliny”

Pierwszy w Polsce teatralny serial kryminalny. Cztery odcinkowe spektakle na podstawie książki Marcina Wrońskiego „Gliny z innej gliny”. Własną wersję perypetii Maciejewskiego stworzyli w tym tomie: Andrzej Pilipiuk, Ryszard Ćwirlej, Robert Ostaszewski, a także sam Wroński. Pierwszy odcinek został oparty na podstawie opowiadania „Ten cholerny wrzesień” Roberta Ostaszewskiego.
Elementem łączącym wszystkie, niezależne od siebie i rozgrywające się w różnym czasie i miejscu historie będzie osoba komisarza Maciejewskiego, kreowana przez Przemysława Sadowskiego. W pozostałe postaci wcielą się aktorzy lubelskich scen oraz zaproszeni specjalnie: Tamara Arciuch, Matylda Damięcka, Jan Nowicki, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartosz Opania, Rafał Mohr, Mirosław Zbrojewicz i inni, z którymi reżyser Łukasz Witt-Michałowski już w przeszłości pracował. W obsadzie pierwszego odcinka zobaczymy m.in. Matyldę Damięcką, Przemysława Sadowskiego, Annę-Marię Sieklucką, Jarosława Tomicę, Adama Organistę i Michała Zgieta.

— kryminał — serial — adaptacja — komisarz Maciejewski — Marcin Wroński