W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera książki i spotkanie z autorkami - „Mama Bajkopisarka”

Premiera książki i spotkanie z autorkami - „Mama Bajkopisarka”
Data rozpoczęcia 2014-03-02
Godzina rozpoczęcia 15:00
Kategoria Promocja

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy PEN Club. Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” postanowił o ustanowieniu nowego święta – Dnia Pisarki – a ściślej – Bajkopisarki. I do tego Mamy

„Mama Bajkopisarka” to zbiór osiemnastu bajek napisanych przez Mamy-pisarki-amatorki, które przez ponad pół roku tworzyły swe teksty pod okiem Sylwii Chutnik, również Mamy i pisarki. Uczestniczki projektu były także autorkami ilustracji, które znalazły się w wydawnictwie. Oprawę graficzną Mamy przygotowały przy merytorycznym wsparciu Magdaleny Franczak.
Spotkanie będzie okazją do wysłuchania fragmentów bajek w interpretacji Teresy Filarskiej, aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz spotkania z autorkami, które poprowadzi Agata Koss-Dybała (Polskie Radio Lublin).
W dniu spotkania wydawnictwo „Mama Bajkopisarka” będzie do kupienia w DDK „Węglin” w promocyjnej cenie 20 zł.

Wstęp wolny

O Projekcie „Mama Bajkopisarka”
„Mama Bajkopisarka” to niezwykły projekt DDK „Węglin”, podczas którego, przez ponad pół roku, 18 Mam z Lublina wzięło udział z w kilkunastu spotkaniach warsztatowych z zakresu pisania i ilustrowania bajek. Mistrzyniami projektu były Sylwia Chutnik i Magdalena Franczak. Również Mamy. Celem realizatorów projektu było zwrócenie uwagi na to, co Mamy mają w sobie najlepszego. Ich indywidualność, wyobraźnię twórczą, doświadczenie życia, postrzeganie sztuki. Wydawnictwo „Mama Bajkopisarka” to zbiorczy tom bajek, który stanowi zwieńczenie całego projektu. Pomysłodawcą i koordynatorem Projektu „Mama Bajkopisarka” jest Mateusz Nowak z DDK „Węglin”. Projekt zrealizowano w ramach Cyklu „My Mamy”. Matronat nad projektem objęła Fundacja MaMa. Patronat medialny objęło Radio Lublin.