W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera lubelskiego teatru ruchu Kinematics Dance Company

Premiera lubelskiego teatru ruchu Kinematics Dance Company
Data rozpoczęcia 2014-07-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

SPIROGRAF
energia, wibracja, częstotliwość, liczba, kształt, wzorzec, forma

Premiera lubelskiego teatru ruchu Kinematics Dance Company.
Finał stypendium Prezydenta Miasta Lublin, pod patronatem ACK UMCS „Chatka Żaka”

Spirograf to wariacja wrażenia dźwiękowego w polu obrazowym. Wzory stworzą: Intro Wojtka Pilichowskiego ('Late Evening'), Wera Kidżeski (cello live), Agu (voice live), Kinematics Dance Company (movement live, choreography & direction). Współpraca: Maciej Lachowicz (sound engineer), Xvision Creative Agency (interactivity), Dariusz Gontarz (technical cooperation).

Daria Dziedzic: 'Late Evening', z zapowiadanej na jesień nowej płyty Wojtka Pilichowskiego, usłyszałam po raz pierwszy w wersji koncertowej u Mariusza Owczarka w Mało Obiektywnie. „To nowe podejście, INTRO do nowego świata, nowej formuły muzycznej, nowego podejścia do dystrybucji i relacji z fanami oraz muzykami. To muzyczna przygoda, połączenie trudnych bitów fusion z electro i jazzowymi tematami” - jak mówi w marcowym wywiadzie opublikowanym w magazynie 'Basista' Wojtek Pilichowski - wskazując jednocześnie, że electro jest dla niego „nową ziemią, bardzo rzadko, a może jeszcze nigdy nie dotykaną przez muzyków, zwłaszcza tych grających na żywo”. We mnie, to połączenie syntetycznych barw z żywym składem - bas, perkusja, gitara - uruchomiło bardzo osobistą taneczną wizję! Zarejestrowałam się na pilichowski.pl i otrzymałam na pocztę wielowarstwowy pakiet tego wydawnictwa. Błyskawicznie wysłałam też maila do menago z opisem sceny oraz pytaniem i prośbą o możliwość włączenia 'Late Evening' do nowego spektaklu Kinematics Dance Company 'SPIROGRAF'. Kilkanaście godzin później telefon: „Dzień dobry, mówi Tomasz Lipiński, bardzo podoba nam się koncepcja, jesteśmy na tak pani Dario, proponujemy dla spektaklu wersję studyjną utworu”, chwilę później mail: „Cieszę się! Trzymam kciuki za próby i dzień premiery! Fajnie, że mogę dźwiękami (chociaż nagranymi) brać w tym udział. Pozdrawiam całą ekipę. Wojtek” - podskoczyłam ze szczęścia na obie nogi i wysłałam im serię szczęśliwych emotikon z dopiskiem, że jesteśmy w bajce! Temu spektaklowi towarzyszą tylko pozytywne wibracje. Od marca br. dzięki ogromnemu wsparciu Basi Wybacz i przychylności władz uczelni UMCS, działamy pod patronatem 'Chatki Żaka'. Tu poznaliśmy Agu, która prowadzi Impresariat Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS i śpiewa! - ale w taki sposób, że zapiera dech i czujesz mikrotony w ciele - zaprosiliśmy ją do nowej produkcji i obecnie współtworzymy nowy kierunek działań w Kinematics. Wyróżnieniem dla nas jest także współpraca z niezwykłą wiolonczelistką - Werą Kidżeski, która na szczęście znalazła dla nas czas pomiędzy próbami zespołów 'Martwa Mucha', 'Sekta Denta', 'Elektyk' i 'Sognato', z którymi współtworzy muzyczne obszary. Za choreografię, którą określam mianem wariacji ruchowej odpowiedzialna jest Kasia Świerszcz, którą wykona z tancerzem Kinematics - Tomkiem Wójcikim. W 'Late Evening' ich ruch sceniczny to rodzaj skreczowania, a scena zamienia się w płytę winylową - to oczywiście metafora. Ja dbam o dobrą energię całej ekipy i spinam w całość nasze pomysły i potrzeby.”

„Ruch ciał w przestrzeni definiowany jest geometryczną strukturą świata. Dla uczestników, zarówno twórców, jak i odbiorców, teatr ruchu jest sposobem psycho-fizycznego działania i stanowi odsłonę twórczego aktu. Zbiorowość podlega temu ruchowi - teatr jest zwieńczeniem tego procesu”
© Kinematics Dance Company 2014 www.facebook.com/KinematicsDanceCompany

Wejściówki na spektakl do odebrania w Centrum Informacji Kulturalnej KIOSK ART w „Chatce Żaka” (w godzinach 10:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku)