W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera powieści „Szpila”. Spotkanie z pisarzem Jackiem Zalewskim

Premiera powieści „Szpila”. Spotkanie z pisarzem Jackiem Zalewskim
Data rozpoczęcia 2021-11-09
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce księgarnio-kawiarnia "Między Słowami", ul. Rybna 4
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury w Lublinie i magazyn Kultura Enter zapraszają na spotkanie z Jackiem Zalewskim, autorem powieści „Szpila”, która przebija nadęty świat celebrytów i rozbraja śmiechem absurdy korporacji.

Jacek Zalewski - urodzony w 1975 r. w Lublinie. Absolwent filozofii, pisarz, publicysta, fotograf. Zadebiutował w historycznym lokalnym lubelskim miesięczniku kulturalnym „Na przykład”. Autor filozoficznej książki „Wstęp do wątpienia”, wielu esejów publikowanych m.in. w „Twórczości”, „Akcencie”, „Kulturze Enter” i „Czasie Kultury” oraz tekstów naukowych. Miłośnik analogowych aparatów fotograficznych i starego sprzętu audio.

Prowadzenie - Ivan Davydenko, redaktor naczelny "Magazynu Malkontenty"   

Fabuła powieści "Szpila" przedstawia się z pozoru niewinnie: oto główny bohater Aleks kończy studia polonistyczne w małym miasteczku i przyjeżdża do stolicy robić karierę dziennikarską. Trafia do serwisu plotkarskiego i poznaje dziennikarstwo w najgorszym wydaniu. Bohater nie radzi sobie z absurdami pracy w korporacji, szefową i arogancką ekipą redakcji. Co będzie dalej w życiu zawodowym, jak i prywatnym? Kim dziś nie chcielibyśmy się stać jako użytkownicy mediów?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej