W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu: Kamień Nieszczęścia| Festiwal Legend Lubelskich

Premiera spektaklu: Kamień Nieszczęścia| Festiwal Legend Lubelskich
Data rozpoczęcia 2016-09-24
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Brama Trynitarska
Organizator Fundacja Sceny InVitro; Urząd Miasta Lublin – Referat Turystyki
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

PREMIERA: Dintojra / Brama Trynitarska
Autor: Marcin Wroński
Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
Aktorzy: Wojciech Kaproń, Jarosław Tomica, Michał Zgiet, Kamila Janik, Dariusz Jeż, Paweł Bednarczyk, Oskar Rybczak, Bartosz Meskuła, Adam Organista

Historia o kamieniu nieszczęścia, którego diabli porzucili niegdyś w okolicach Sławinka.
Od tego czasu przez wieki całe sieje wokół siebie spustoszenie, karząc każdego, kto go dotknie. 
Spektakl „Dintojra” na podstawie tekstu Marcina Wrońskiego w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o zgubnym wpływie kamienia na herszta ferajny Antka. Rozgrywa się ona w okresie międzywojnia, kiedy to Lublinem rządziły barwne grupy rzezimieszków. Nieustraszony Antek nie robiąc sobie wiele z przesądów króluje w przestrzeni lubelskiego Starego Miasta grabiąc i dokonując włamów, do czasu, gdy brawura skłoni go do zlekceważenia złowrogiej legendy i postawi oko w oko z kamieniem nieszczęścia. Nasz spektakl to legenda o nim, wyśpiewana przez Przemka Buksińskiego, przy akompaniamencie muzyków pod batutą Włodzimierza Kukawskiego i udziale następujących aktorów: Wojciecha Kapronia, Jarosława Tomicy, Michała Zgieta, Kamili Janik, Dariusza Jeża, Pawła Bednarczyka, Oskara Rybaczka i Bartosza Meskuły oraz Adama Organisty.
Całość wyreżyserował Łukasz Witt-Michałowski.