W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu "Łazienkowe fiku-miku"

Premiera spektaklu "Łazienkowe fiku-miku"
Data rozpoczęcia 2021-06-27
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce wąwóz w park Św. Jana Pawła II | Czuby Południowe
Organizator Natalia Sacharczuk i Katarzyna Staniewska
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Czy kąpiel, mycie zębów, robienie i wieszanie prania, korzystanie z nocnika można zamienić w zabawę?

Zapraszamy was do łazienkowego świata, w którym dwie aktorki- animatorki w kreatywny i łatwy do odtworzenia w domu sposób odczarują codzienne czynności. Przedmioty, które każdy może znaleźć w swojej łazience staną się pretekstem do pokazania prostych ćwiczeń artykulacyjnych i ruchowych. Aktorki bazują na logopedycznej metodzie werbo-tonalnej, której podstawą jest ruch całego ciała i zabawy fonetyczne na samogłoskach.   Scenografia utrzymana w pastelowych barwach oraz muzyka tworzona na żywo przy pomocy akustycznych instrumentów muzycznych o delikatnym brzmieniu, przypominającym szum fal, deszczu, pozwoli najmłodszym widzom poczuć się przyjemnie, bezpiecznie i domowo.

„Łazienkowe fiku-miku” to spektakl dla najmłodszych dzieci od 0,5 do 3 roku życia i zakłada stymulację wzroku, słuchu, poczucia rytmu i dotyku u maluszków. Przedstawienie ma wartość edukacyjną nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest pokazanie jak poprzez zabawę i proste czynności dorośli mogą zachęcić dziecko do rozwijania mowy, zdolności ruchowych oraz nawyków słuchowych.

Reżyseria i obsada: Natalia Sacharczuk i Katarzyna Staniewska
Scenografia: Katarzyna Staniewska
Konsultacje logopedyczne: Paulina Sacharczuk-Kajper
Czas trwania: 40 minut

Projekt zrealizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.