W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc"

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc"
Data rozpoczęcia 2021-11-04
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

4 listopada na deskach Dużej Sali Widowiskowej w Chatce Żaka odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc", przygotowanego przez Grupę Taneczną zMYsł, we współpracy z Anną Ciarkowską, autorką książki "Pestki".

Grupa Taneczna zMYsł, która już od wielu lat działa w naszej Chatce Żaka, nigdy nie bała się poruszać trudnych tematów. Nie inaczej będzie tym razem. Mogę polecić Państwu spektakl przygotowany przez naszych młodych, utalentowanych ludzi. Jestem bardzo szczęśliwa, że w kulturze studenckiej jest miejsce na poruszanie nie tylko tematów radosnych i przyjemnych, ale także kwestii trudnych, które coraz częściej dotykają młodych ludzi – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

„Lekko mówiąc” to kilkadziesiąt historii o tym, co w każdym z nas. Małe kawałki składające się w jedną dużą całość. Wyrażone ruchem opowieści o codziennych „zwykłych” zmaganiach i trudach, które w pewnym momencie zaczynają przerastać. Które w końcu można nazwać depresją.

Spektakl "Lekko mówiąc" to zupełnie nowatorskie podejście do teatru tańca. Tancerze pracując w oparciu częściowo o choreografię, częściowo zaś o zasady improwizacji taneczno-ruchowej prezentują swoją interpretację tekstów pochodzących z książki "Pestki". Dla mnie jako dla lidera grupy było to duże wyzwanie, naprowadzić tancerzy, pomóc im zbudować ich koncepcję ich scen bez całkowitego narzucania im choreografii i wizji. Wierzę, że są gotowi na współtworzenie wspólnych wizji i że oddadzą emocje zarówno bohaterki książki jak i swoje własne w sposób naturalny i szczery – dodaje Adrianna Sawczak, choreografka i instruktorka Grupy Tanecznej zMYsł

To nie będzie zwykły spektakl. Ale z pewnością będzie jednym z najważniejszych, najbardziej dotykających i oddających prawdę. To będzie prawda uświadamiająca i trudna. Taka prawda, z którą często człowiek nie chce się mierzyć. Grupa Taneczna zMYsł otworzy przed publicznością serca, obnażymy się z własnych historii i emocji. PRAWDA - to najważniejszy fundament tego spektaklu.

Wejściówki na spektakl są bezpłatne. Zainteresowane osoby proszone są o zapisy przez formularz.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej