W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym”

Premiera spektaklu „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym”
Data rozpoczęcia 2016-12-03
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Duża sala widowiskowa, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin
Organizator ACK UMCS „Chatka Żaka” we współpracy z Adrianną Sawczak
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bilety dostępne w portierni ACK UMCS „Chatka Żaka” od 29.11
Kategoria Spektakl

ACK UMCS „Chatka Żaka” we współpracy z Adrianną Sawczak serdecznie zapraszają na premierę spektaklu „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym” w wykonaniu grupy tanecznej „zMYsł”.

Miłość. Większości słowo to kojarzy się ze spokojem ducha, poczuciem bezpieczeństwa, wolnością, chwilami radości i uniesień. Jednakże taka miłość nie jest dana każdemu z nas. W czasach przepełnionych lękiem i niepewnością dla przeciętnego człowieka miłość bywa czymś nierealnym.
O takiej miłości opowiada spektakl grupy tanecznej „zMYsł”. Tancerze poprzez ruch ukazują nie tylko historię miłości zakazanej, ale także zmianę okrutnej relacji kat-ofiara w relację człowiek-człowiek.
Inspiracją do stworzenia spektaklu był film „Chłopiec w pasiastej piżamie” w reżyserii Marka Hermana. Choreograf – Adrianna Sawczak odbiegła jednak od filmowego scenariusza i poprzez taniec przedstawiła historię miłości w trudnych czasach.

GRUPA TANECZNA „zMYsł”
Powstała w październiku 2016 r. Tworzy ją 30 tancerzy. Większość z członków zespołu to osoby, które nie miały do czynienia z tańcem współczesnym, jednakże ich ogromne zaangażowanie, chęć zdobycia wiedzy i doświadczenia scenicznego, a także ciężka i sumienna praca zaowocowały wystawieniem pierwszego spektaklu. Choreografem oraz instruktorem zespołu jest Adrianna Sawczak.