W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu "Witkacy: Bez końca"

Premiera spektaklu "Witkacy: Bez końca"
Data rozpoczęcia 2011-05-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Przedstawienie oparte na motywach dramatu S.I. Witkiewicza *Matka* oraz na podstawie relacji ostatniej partnerki artysty Czesławy Korzeniowskiej. Przeżyła ona próbę samobójczą próbując zabić się wraz z Witkacym 17 września 1939r. w Jeziorach. Świadectwo to arcyciekawe i wiele mówiące o samym Witkacym, który w chwili "ostatecznego rozrachunku" odkrywa przed nami twarz bez "witkiewiczowskiej" maski. Twarz artysty, który staje się bohaterem własnego dramatu, niezrozumiałego przez otoczenie i osamotnionego w świecie własnych idei, tyle tylko, że to nie dramat Leona a samego Witkiewicza.

Scenariusz, reżyseria: Tomasz Załucki
Występują: Rafał Radliński, Dorota Nowak, Katarzyna Piekarczyk, Magdalena Mazurek, Anna Sowa, Paweł Szewczyk, Dominika Szymoniuk, Hassene Saidi, Ewa Jucyk, Jakub Wójtowicz, Magdalena Iwanicka, Nadia Dziemienczuk, Paweł Pasieczny, Maciej Wieżyński.
Aranżacja muzyczna: Maciej Wieżyński
Oprawa scenograficzna: Aleksandra Kędziora
Oprawa multimedialna: Jakub Wójtowicz, Katarzyna Piekarczyk

Bilety: 5/7 zł w kasie ACK

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej