W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Premiera spektaklu "Zwierzątka, małe zwierzenia"

Data rozpoczęcia 2010-12-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Teatr Centralny, neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód" zapraszają na premierę spektaklu Pawła Passiniego, inspirowanego bajkami Siergieja Kozłowa "Zwierzątka, małe zwierzenia".

scenariusz i reżyseria: Paweł Passini
udział biorą: Dariusz Jeż - Niedźwiedź, Marcin "Kabat" Kowalczuk - Mysz, Słoń, Joanna Lewicka - Puchacz, Agata Meilute - Ryś, Sean Palmer - Zając, Paweł Passini - Borsuk, Maria Porzyc - Misia, Elżbieta Rojek - Jeż, Katarzyna Tadeusz - Wiewiórka, Maciej Wyczański - Pies.
światła: Marcin "Kabat" Kowalczuk
muzyka: Paweł Passini, Marcin "Kabat" Kowalczuk
projekcje: Maria Porzyc
kostiumy: El Bruzda

Siergiej Kozłow był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorów bajek w Rosji i krajach byłego ZSRR. Bohaterami krótkich historyjek uczynił mieszkańców lasu: jeżyka, niedźwiadka, puchacza, wiewiórkę, zająca, wilka i wielu innych. Zwierzęta przeżywają czasem fantastyczne, a czasem najzwyklejsze na świecie przygody, próbują spełniać swoje - często zupełnie zwariowane marzenia. Zmagają się ze swoimi słabościami, walczą z samotnością i mimo dzielących je różnic, zawsze próbują się jakoś ze sobą dogadać. Nieustannie podróżują - zarówno na jawie jak również przez pełen niespodzianek las wyobraźni. Nigdy nie tracą nadziei i ciekawości świata, a wszystkie bajki - jak w bajce - dobrze się kończą.

Nie sposób zliczyć filmów, wieczorynek, audycji, inspirowanych tymi nieco surrealistycznymi opowiastkami, wraz z kultową animacją Jurija Norsztajna "Jeżyk we mgle", nigdy przedtem jednak nie były wystawiane w teatrze. Zafascynowani twórczością Siergieja Kozłowa postanowiliśmy spróbować pisać razem z nim - na scenie. Do udziału w spektaklu zaproszona została międzynarodowa obsada aktorów i tancerzy. Będą niezwykłe animacje i grana, na żywo muzyka. niestety nie pojawi się sam autor - zmarł w styczniu 2010 na zapalenie płuc. Zostawił nam jednak pewne tajemne wskazówki i gromadkę nieco zagubionych zwierzątek, które oczywiście postanowiliśmy przygarnąć.
Do zobaczenia w lesie.
Twórcy spektaklu

Spektakl powstał w koprodukcji neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód".
Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta w Lublinie

Wstęp jedynie na zaproszenia.

Kontakt:
tel.: 81 53 668 32
Pawel Passini
kom.: 505176157
email: neTTheatre@neTTheatre.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne