W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacja kina ormiańskiego: Zhannan ev dzajner / Joan and the voices

Prezentacja kina ormiańskiego: Zhannan ev dzajner / Joan and the voices
Data rozpoczęcia 2015-07-11
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Film

2011 rok, 67 min., reż. Mikayel Vatinyan

Powojenna Armenia. Film opowiada historię Joanny, młodej kobiety, która aby poradzić sobie z kryzysem osobistym, opuszcza rodzinę, przyjaciół i rozpoczyna podróż po całym kraju. Jej nowa praca polega na rozmawianiu z ludźmi i gromadzeniu danych statystycznych. Poprzez te wywiady, zwane w filmie „głosami”, bohaterka pragnie postrzegać świat na nowo i znaleźć swój własny „głos”. 
W trakcie jednej ze swoich podróży spotyka dezertera, który kryje się w opustoszałej wsi. Joanna zakochuje się w nim i jest gotowa się zaangażować. Ale przeznaczeniem Joanny jest stracić tego fascynującego nieznajomego nagle i niespodziewanie, w taki sam sposób w jaki go znalazła.
Mikayel Vatinyan – reżyser urodzony w 1972 w Erywaniu, Armenia. Studiował reżyserię w Yerevan State Institute of Theatre and Cinema. Jego animowany film krótkometrażowy „Bojo” otrzymał kilka nagród. „Zhannan ev dzajner”, jego pierwszy film fabularny, otrzymał nagrodę Goteborg IFF Fund Award, a następnie dotację na rozwój i postprodukcję. Film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan, w Korei Południowej.