W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacja książki Edukacja historyczna o Lublinie

Prezentacja książki Edukacja historyczna o Lublinie
Data rozpoczęcia 2013-06-14
Godzina rozpoczęcia 15:00
Kategoria Spotkanie

Prezentacja książki Edukacja historyczna o Lublinie, pod red. M. Ausza, J. Bugajskiej-Więcławskiej, G. Miliszkiewicza, H. Stachyry i D. Szewczuka, Lublin, Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne, 2012, Historia Micra - Historia Magna, T.1
Wprowadzenie: dr Mariusz Ausz (UMCS)
Wystąpienia: dr hab. Dariusz Słapek – Dyrektor Instytutu Historii UMCS, Grzegorz Miliszkiewicz (Muzeum Wsi Lubelskiej), dr Halina Stachyra (Muzeum Wsi Lubelskiej)

„Publikacja pokazuje w jaki sposób można efektywnie i efektownie propagować wśród dzieci i młodzieży szkolnej (i nie tylko) wiedzę histo­ryczną o Lublinie. Jej celem jest również zapoznanie z najważniejszymi źródłami do edukacji historycznej o mieście. Poprzez poznawanie historii rodzin­nego miasta oraz dziejów regionu każdy z nas staje się uczestnikiem i badaczem historii miejsca i czasów, w jakich żyli ich przodkowie.
Sięgamy od pradziejów po współczesność. Nauczanie szkolne nie obejmuje wiedzy na temat miejsc Lublina. Raczej jeszcze nie doceniamy znaczenia archeolo­gii. I czas już zacząć to zmieniać w wymiarze historii lokalnej”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej