W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacja projektu „Yellow&Blue”

Prezentacja projektu „Yellow&Blue”
Data rozpoczęcia 2018-06-30
Godzina rozpoczęcia 16:45
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Pokaz

Projekt „Yellow&Blue” prezentuje Ukrainę – interesującą i jaskrawą. Poprzez graficzny język plakatów pokaże tradycje, lokalizacje i cechy, które nie są łatwe do znalezienia w przewodnikach. Tereny mieszkalne, przepełnione plaże, transport publiczny, tradycyjne instrumenty muzyczne, Karpaty, lokalne fast foody i biesiady – to, co jest najbardziej interesujące. Projekt stara się pokazać inne spojrzenie na wydarzenia historyczne, zjawiska społeczne i kulturowe, które są dobrze znane mieszkańcom Ukrainy, ale często nieznane obcokrajowcom. W ten sposób tworzy nowoczesny i ironiczny obraz Ukrainy. Projekt rozpoczął się w 2016 roku. Do dziś powstało 30 plakatów stworzonych przez 15 ilustratorów.

Klub Ilustratorów Pictoric to społeczność ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się unikalnym stylem, wpisującym się w najnowsze trendy w grafice. Klub realizuje międzynarodowe projekty z udziałem utalentowanych artystów z różnych krajów i promuje wysokiej jakości nowoczesną ilustrację na Ukrainie i zagranicą.

Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – parter PREZENTACJA PROJEKTU – 30 czerwca 2018 / godz. 16.45 / 
28 czerwca –1 lipca 2018 / godz. 11.00-19.00 / Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – parter 
Wystawę można będzie oglądać do 31 lipca 2018 – od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-17.00.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2018 >>> 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej