W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacja raportu "Diagnoza stanu kultury studenckiej w Polsce"

Prezentacja raportu "Diagnoza stanu kultury studenckiej w Polsce"
Data rozpoczęcia 2020-11-26
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka
Udział Bezpłatny
Kategoria Prezentacja multimedialna

Pytania o kształt dzisiejszej kultury studenckiej stały się dla Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie punktem wyjścia do rozpoczęcia dogłębnej analizy jej stanu w Polsce.
Wspólnie z Narodowym Centrum Kultury - państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce - Chatka Żaka zrealizowała ogólnopolskie badanie wśród studentów uczelni wyższych. Analiza dotyczyła ich działań w obszarze kultury. W badaniu wzięły udział 1633 osoby.
Efektem badań jest raport "Diagnoza stanu kultury studenckiej w Polsce", który przedstawiony zostanie 26 listopada o godz. 11:00 na Facebooku Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej

O wynikach dyskutować będą:

  • prof. Rafał Wiśniewski, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury,
  • Radosław Dobrowolski, prof. dr hab. JM Rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej,
  • Izabela Pastuszko, p.o. Dyrektora Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej.

Raport zaprezentują studenci UMCS – Agnieszka Bąk i Paweł Bik. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej