W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacja wytwórni Glitterbeat Records

Prezentacja wytwórni Glitterbeat Records
Data rozpoczęcia 2018-06-28
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Błonia pod Zamkiem
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Promocja

Spotkanie poświęcone oficynie Glitterbeat Records; uczestnicy: Peter Weber i Chris Eckman (szefowie i założyciele wytwórni); prowadzący: Rafał Księżyk (dziennikarz muzyczny), Martyna Markowska (managerka muzyczna) (Klub Festiwalowy, Błonia pod Zamkiem)

Każdego roku ważną częścią festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia jest prezentacja jednej wytwórni płytowej, która wyróżnia się na światowym rynku muzycznym w sposób szczególny. W tym roku wybór padł na Glitterbeat Records, czyli jeden z najważniejszych i najprężniej działających aktualnie labeli, specjalizujących się w żywiołowych brzmieniach afrykańskich, arabskich oraz muzyce nowoczesnej, aczkolwiek mocno osadzonej kulturowo.

To przykład wytwórni stojącej na solidnych fundamentach, zbudowanych na dźwiękach i artystach poszukujących, eksplorujących lokalne tradycje i korzenie, a jednocześnie wykraczających poza proste schematy gatunkowe. Takie też będą zespoły, które w ramach prezentacji Glitterbeat wystąpią w Lublinie. To dzięki nim, bezpośrednio z Lublina można będzie odbyć pasjonującą podróż przez Turcję, aż do Tunezji i Mali, gdzie zabiorą nas kolejno Baba Zula, Ifriqiyya Electrique i Dirtmusic.

Prezentacja Glitterbeat Records na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2018 będzie bez wątpienia jednym z kluczowych punktów programu, a poza szeregiem koncertów związanych z labelem, w Lublinie odbędzie się także spotkanie z jego szefami – Peterem Weberem i Chrisem Eckmanem oraz wystawa przedstawiająca historię i dokonania wydawnictwa.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2018 >>> 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej