W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekcja filmu "Miasto Słońca"

Projekcja filmu "Miasto Słońca"
Data rozpoczęcia 2008-06-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

"Miasto Słońca", Dania/Hiszpania 2006, reż.: Asger Leth, Milos Loncarevic, scen.: Asger Leth, zdj.: Frederik Jacobi, Asger Leth, Milos Loncarevic,
muz.: Jerry 'Wonder' Duplessis,Wyclef Jean
w.: Winson '2Pac' Jean,Wyclef Jean,James 'Bily' Petit Frere,Éleonore 'Lele' Senlis

Bohaterami filmu są dwaj bracia: 2Pac i Billy. Obaj są liderami "Duchów", nieformalnej armii, utworzonej ze slumsowych gangów dla wsparcia reżimu prezydenta Aristide'a. Starają się wykorzystać swoją pozycję dla zapanowania nad chaosem zakazanej dzielnicy. Poznajemy ich slumsową codzienność, fascynację hip-hopem i rapem, pełną ambiwalencji braterską miłość i przyjaźń z Lele, francuską wolontariuszką mieszkającą w Port-au-Prince. W chwili, gdy rządy Aristide'a zaczynają się chwiać, braterskie więzi rozluźniają się i każdy z braci szuka swojego rozwiązania na wyjście z sytuacji. Billy chce się odłączyć od gangu, 2Pac pozostaje lojalny wobec rozpadającego się rządu. Walki gangów, porwania, burzliwe wydarzenia i namiętność do tej samej białej kobiety mieszają się tu ze sobą w klimacie beznadziei i poszukiwania sensu.