W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Projekcja filmu niemego "Kara boska" z muzyką na żywo

Data rozpoczęcia 2011-09-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Projekcja filmowa

Kara boska - Castigo de Dios, reż. Hipólito Negre, Hiszpania 1926
projekcja filmu niemego z muzyką na żywo zespołu Que Passa

Gitara akustyczna i klasyczna - Jarosław Dzień
Gitara akustyczna - Marcin Hilarowicz i Sławomir Pogoda

Film „Kara boska” reprezentuje początki kinematografii hiszpańskiej. Nakręcony przez grupę zapaleńców i amatorów obraz, nieco naiwnie pokazuje walkę dwóch młodych adoratorów miejscowej piękności. O względy córki burmistrza stara się syn kacyka, ta jednak zakochana jest w jego słudze. Kolejne wydarzenia prowadzą do dramatu. Film odnaleziony dopiero w 1988 roku, został odrestaurowany przez Filmotekę Generalitat Valenciana we współpracy z Filmoteką Hiszpańską.

Que Passa - projekt Acoustic Guitar Kollektiv
Każdy z muzyków Acoustic Guitar Kollektiv grał w zespole Que Passa lecz nigdy nie grali ze sobą w trio na jednej scenie. Po niemalże roku rozmów, w grudniu 2010 roku zaczęli pracę nad materiałem koncertowym i na płytę studyjną. Miłość do muzyki i gitary, wirtuozeria, rytmika i melodyka utworów sprawiają, że Acoustic Guitar Kollektiv brzmi znakomicie i bardzo dojrzale, tylko za sprawą trzech osób i trzech gitar akustycznych.
Grupa wykonuje głównie program autorski i czerpie inspiracje z Kosmosu. W czerwcu 2011 ukazała się płyta QUE PASSA Acoustic Guitar Kollektiv. W skład zespołu wchodzą: Jarosław Dzień – lider, gitarzysta, kompozytor, wokalista, nauczyciel; Marcin Hilarowicz – gitarzysta flamenco, blues, folk i Sławomir Pogoda – gitarzysta jazz rockowy, ceniony „sideman”.

Czas trwania: 60 min
Bilety: 10 PLN
Bilety do nabycia w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5
od poniedziałku, 5 września w godzinach 12:00 – 18:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Najważniejsze wydarzenia cykliczne