W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Projekcja filmu "Rysa"

Data rozpoczęcia 2008-09-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

Premiera nowego filmu Michała Rosy, autora "Farby" i "Co słonko widziało". Produkcja ta jest jednym z faworytów tegorocznego festiwalu w Gdyni. Po projekcji spotkanie z reżyserem Michałem Rosą oraz innymi twórcami filmu.

O filmie:
reż.: Michał Rosa
scen.: Michał Rosa
zdj.: Marcin Koszałka
muz.: Stanisław Radwan
w.: Jadwiga Jankowska-Cieślak (Joanna), Krzysztof Stroiński (Jan), Ewa Telega (Beata), Kinga Preis (Zosia), Ryszard Filipski (Mirski)
Film poruszający kwestię lustracji, zrealizowany kameralnymi i oszczędnymi środkami, gdzie to, co najważniejsze, dzieje się za kulisami. Joanna i Jan są kochającym się małżeństwem z wieloletnim stażem. Ona jest profesorem uniwersyteckim, on - nauczycielem matematyki. Pewnego dnia Joanna dostaje od "życzliwego nieznajomego" informację o rzekomej podłości, której dopuścił się w przeszłości jej mąż. Niepotwierdzone podejrzenia stopniowo kładą się cieniem na ich związku. Zdarzenie mające swe źródła przed laty, jeszcze zanim się poznali, staje się rysą na lśniącej powierzchni ich dotychczasowego życia.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne