W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekcja filmu "Steal This Film 2"

Projekcja filmu "Steal This Film 2"
Data rozpoczęcia 2009-01-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

Film "Steal This Film 2" w reżyserii Jamie Kinga prezentowany jest w ramach konferencji "Własność jako odpowiedzialność" organizowanej przez Koło Nukowe Studentów Socjologii UMCS.

Po filmie dyskusja, w której udział wezmą dr Janina M. Zabielska (KUL), dr Cezary Mordka (UMCS), dr Monika Torczyńska.

Druga część filmu „Steal this film” jest dokumentem opowiadającym o udostępnianiu plików i wpływie tego procederu na współczesne społeczeństwo w dobie technologii internetowych. Nagrana kamerą wersja dokumentu pojawiła się w sieci BitTorrent, na kilka dni przed oficjalnym udostępnieniem.

Produkcja „Steal this film” w części pierwszej przedstawiała głównie fakty związane z nalotem szwedzkiej policji na The Pirate Bay w maju 2006r i punkt widzenia właścicieli strony na zaistniałą w tym czasie sytuację. Druga część dokumentu skupia się przede wszystkim na udostępnianiu plików, pokazuje je z szerokiego punktu widzenia i przedstawia rozwój tej działalności, jako skutecznego sposobu zdobywania materiału, odnosząc się do metod szerzenia kultury w Internecie i postępu jaki się dokonał na przestrzeni ostatnich lat w technologiach internetowych.

Film, tak jak jego poprzednik, został wyprodukowany przez League of Noble Peers, do którego należą ludzie ze społeczności BitTorrenta, między innymi Erik z Mininova oraz Brokep, administrator The Pirate Bay. W dokumencie swoje pięć minut ma Dan Glickman z MPAA, który ujawnia słabość organizacji mówiąc, że tak naprawdę od dawna wiedzieli, że nie uda im się powstrzymać piractwa, ich działalność jest jedynie zniwelowania jego skutków, by nie były tak szeroko odczuwane przez właścicieli praw autorskich.

„Steal this film 2” pokazuje, że udostępnianie plików jest stale obecne w naszym życiu, stanowi jego nieodłączny element, a przyszłość nie przyniesie w tym zakresie większych zmian.

Z wiarygodnego źródła pochodzi informacja, że film został nagrany kamerą podczas konferencji „Oil of the 21st Century”, która odbyła się dwa tygodnie temu w Berlinie.

Jamie King, producent „STF II” powiedział, że jest zadowolony z tego, że ktoś chciał nagrać film i ma nadzieję, że ludziom spodoba się dokument pomimo kiepskiej jakości. A osobom bardziej cierpliwym radzi zaczekać parę dni na oficjalne jego udostępnienie.

Wersję CAM dokumentu można ściągnąć na The Pirate Bay. Jednakże jakość filmu jest niska, tak jak większości nagranych kamerą produkcji. „Steal this film 2” pojawi się w Internecie w ciągu kilku dni wraz z dodatkowymi materiałami.


źródło:news.torrent.pl