W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt "Kiosk ze sztuką": "Kiosk z publikacjami" - otwarcie

Projekt "Kiosk ze sztuką": "Kiosk z publikacjami" - otwarcie
Data rozpoczęcia 2012-10-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Otwarcie

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza do odwiedzenia nowej ekspozycji w Kiosku ze sztuką. W październiku „Kiosk ze sztuką” zamienia się w kiosk z publikacjami artystycznymi. Wspólnie z księgarnią Motto z Berlina DDK "Węglin" zaprezentuje najciekawsze prace artystów eksplorujących pole książki artystycznej.

Jednym z fenomenów ostatnich lat jest tzw. „selfpublishing”- tworzenie, oraz wydawanie przez artystów własnych książek, magazynów, druków ulotnych. Publikacje te powstają w małych nakładach i często są numerowane, czy indywidualnie dopełniane malarsko i graficznie. Jednocześnie coraz większy jest rynek księgarski zajmujący się wyłącznie tym zjawiskiem. Jedną z najważniejszych księgarni, skupiających się wyłącznie na książce artystycznej jest berlińskie Motto, którego filie powstały już w Zurychu, Kopenhadze, Bazylei, Wiels, Vancouver i Melbourne. Kuratorski wybór książek Alexis Zavialoff - twórcy Motto - znajdzie się w październiku na Węglinie. Poza tym również w kiosku znajdą się wydawnictwa lubelskie z Teatru NN, oraz DDK „Węglin”, węgierskie z Roham, oraz książki Moravy z Poznania.

Całość wydarzenia otworzy premiera książki „Tajemnice Węglina”. Powstała ona w trakcie warsztatów literackich z Danielem Odiją. Oprawę wizualną i projekt książki stworzył węgierski rysownik Attila Stark związany z wydawnictwem Roham. Będzie on gościem spotkania, na którym pokażemy publikację, oraz odsłuchamy ścieżkę dźwiękową jej towarzyszącą przygotowaną przez Marcina Dymitera wspólnie z uczniami ZS nr 7. Książka powstała przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 50 i ZS nr 7 na Węglinie.

Ekspozycja będzie otwarta do 4 listopada 2012 r.

W ramach „Kiosku z publikacjami” zaprezentowane będzie też polskie wydawnictwo Morava books. Na spotkanie z jego twórcą – Honzą Zamojskim, który opowie o procesie powstawania i wydawania książek organizatorzy zapraszają 18 października o godz. 19:00.

Wstęp wolny