W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Projekt "Sekrety/Widoczki"
Data rozpoczęcia 2012-08-08
Data zakończenia 2012-09-11
Kategoria Projekt

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” prezentuje projekt "Sekrety/Widoczki".
Projekt Magdaleny Franczak przywołuje rytuały z dzieciństwa. Stara się przywrócić dawną zabawę, dzisiaj już zapomnianą. Przez 6 lat sekrety/widoczki obecne były w Polsce, Danii, Niemczech, na Węgrzech. Prezentacja w „Kiosku ze sztuką” podsumowuje te doświadczenia w formie instalacji oraz publikacji, której część teoretyczną opracuje Marta Ryczkowska. Jednocześnie projekt tworzony jest na oczach mieszkańców Węglina. Artystka otwiera kiosk, który powoli wypełnia się widoczkami tworzonymi przez nich samych.
- Jest to długodystansowy projekt zapoczątkowany w dzieciństwie, w czasach PRL-u, kiedy wraz z koleżankami upiększałyśmy rzeczywistość instalacjami usytuowanymi w ziemi. Używałyśmy tego, co najbardziej kolorowe - czerwonych tabletek nasercowych, papierków będących wspomnieniem po czekoladowym cukierku, kwiatowych płatków, szkiełek z pobliskiego cmentarnego śmietnika. Wszystko przykryte okrągłym dnem od butelki i kołderką ziemi. Ekspozycja tylko dla wtajemniczonych. - opowiada Magdalena Franczak.

Przyjdź zrobić swój widoczek w Kiosku wspólnie z artystką Magdaleną Franczak, w dniach 08-10 i 13-14 sierpnia, w godz. 14:00-16:00.

Projekt „Kiosk ze sztuką” realizowany jest w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.