W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promieniowanie tła – rozmowa Pawła Próchniaka i Pawła Huelle

Promieniowanie tła – rozmowa Pawła Próchniaka i Pawła Huelle
Data rozpoczęcia 2021-01-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Facebooku Bramy Grodzkiej i Domu Słów
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Wydawnictwo Czarne
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na rozmowę wokół książki Pawła Próchniaka „Promieniowanie tła. Szkice o wierszach i czytaniu”
Rozmowę z autorem przeprowadzi Paweł Huelle.


Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku Bramy Grodzkiej i Domu Słów.

 

Promieniowanie tła Pawła Próchniaka to erudycyjna książka o sile i głębi poezji. Zbiór esejów wybitnego literaturoznawcy ukazujący, jak czytać wiersze i jak czerpać z nich radość, zrozumienie, mądrość.
Więcej o książce na stronie Wydawnictwa Czarne


Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Czytanie tekstów kultury”.

Paweł Próchniak – literaturoznawca, antropolog literatury, krytyk literacki. Przewodniczący Rady Dyscypliny Literaturoznawstwo Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Członek prezydium Komitetu Nauk o Literaturze PAN, redakcji kwartalnika „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa”, Rady Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Polskiego PEN Clubu i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Juror Nagrody Literackiej Nike. Wieloletni współpracownik Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie m.in. kieruje Pracownią Antropologii Słowa. Pomysłodawca i współorganizator Miasta Poezji w Lublinie oraz kierunku studiów teksty kultury i animacja sieci (KUL). Pomysłodawca i redaktor naczelny witryny stronypoezji.pl. Autor książek poświęconych literaturze polskiej.

Paweł Huelle – prozaik, poeta, scenarzysta i dramaturg. Jego twórczość, bogata pod względem tematycznym i formalnym, wiąże się z Gdańskiem. Autor książek: Weiser Dawidek, Opowiadania na czas przeprowadzki, Pierwsza miłość i inne opowiadania, Inne historie, Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala, Byłem samotny i szczęśliwy, Castorp, Ostatnia Wieczerza, Opowieści chłodnego morza, Śpiewaj ogrody, Talita. 
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej