W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Promocja książki "Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk"

Data rozpoczęcia 2015-03-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Kategoria Koncert

Spotkanie: Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze

Ta artystka od wielu lat nie udziela wywiadów. Od momentu zakończenia kariery bardzo rzadko bierze udział w życiu publicznym. Zostały nam tylko jej piosenki, które są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Teraz do kolekcji płyt, fani piosenkarki mogą dołączyć książkę. "Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk" to publikacja Angeliki Kuźniak oraz Eweliny Karpacz-Oboładze, na spotkanie z którymi zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie.

Ewa Demarczyk z dnia na dzień stała się niekwestionowaną gwiazdą wielkiego formatu. Oprócz występów w Polsce, artystka podbiła również międzynarodowe sceny m. in. paryską. W 2000 roku Demarczyk całkowicie zniknęła z życia publicznego, zamilkła, a wszelkie próby porozmawiania z nią kończyły się niepowodzeniem.

Książka Angeliki Kuźniak (autorki m. in. dwóch fenomenalnych publikacji: o Marlenie Dietrich i Papuszy) i Eweliny Karpacz-Oboładze (na co dzień pracującej w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) to próba opowiedzenia o życiu i karierze Ewy Demarczyk stworzona na podstawie dziesiątek rozmów przeprowadzanych z jej współpracownikami i znajomymi. Książka jest bezsprzecznie długo oczekiwanym portretem tej tajemniczej artystki.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne