W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki „Kobiety niezapomniane” Katarzyny Michalak

Promocja książki „Kobiety niezapomniane” Katarzyny Michalak
Data rozpoczęcia 2010-12-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie autorskie

Będzie to wieczór radiowo-literacki dziennikarki i reportażystki Radia Lublin

Inicjatorem powstania i wydawcą książki jest Sekcja Polska Europejskiej Unii Kobiet. Książkę opublikowało wydawnictwo Muza SA

Spotkanie poprowadzi – Ewa Hadrian

Katarzyna Michalak - dziennikarka Polskiego Radia Lublin, wielokrotnie nominowana i nagradzana, tak w kraju jak i za granicą, za reportaże radiowe i słuchowiska dokumentalne. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W 1997 roku rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem - Rozgłośnią Regionalną w Łodzi. Od 1999 roku związana z Lublinem. W 2003 roku uzyskała dyplom ukończenia Mistrzowskiej Szkoły Dokumentu Radiowego prowadzonej przez Europejską Unię Nadawców (EBU Master School on Radio Documentary). Wspólnie z Moniką Hemperek zdobyły nagrodę PRIX EUROPA 2005 za reportaż „Chłopcy z Wygnanki". Za reportaż „Niebieski płaszczyk" otrzymała nagrodę PRIX ITALIA 2006 oraz GRAND PRIX przyznawane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego, a także Nagrodę im. Stefana Żeromskiego w ogólnopolskim Konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W roku 2007 została wyróżniona Melchiorem – i uznana Radiowym Reportażystą Roku. Dwa lata później otrzymała ponownie najważniejszą w świecie radiowym nagrodę Prix Italia za reportaż „Modlitwa Zapomnianej” zrealizowany wspólnie z Dorotą Hałasą, poświęcony Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej i fenomenowi popularności jej muzyki w Japonii .

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej