W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Promocja książki „Krzyżyk na czole...”

Data rozpoczęcia 2011-03-10
Godzina rozpoczęcia 10:00
Kategoria Promocja

Książka to wspomnienia przyjaciół ks. Ryszarda Tujaka zebrane przez Andrzeja Szymczakowskiego.

W marcu obchodzona będzie pierwsza rocznica śmierci ks. Ryszarda Tujaka. Przez wiele lat ks. Ryszard Tujak był duszpasterzem osób niesłyszących. Msze w języku migowym odprawiał już w latach 60. XX wieku. Tego języka nauczył się jeszcze w seminarium. Potem jako pierwszy w Polsce organizował rekolekcje i pielgrzymki niesłyszących. W ostatnich latach odprawiał msze św. w języku migowym dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie.
Ks. Ryszard Tujak był współautorem słownika migów religijnych. Przez osiem lat był także kapelanem więziennym w Zamościu. W 2007 roku został uhonorowany nagrodą "Angelusa" w kategorii "wyobraźnia miłosierdzia". Przez wiele lat ks. Ryszard Tujak współpracował z Radiem Lublin. Ale przede wszystkim był księdzem, który zawsze miał czas dla ludzi, dla biednych, dla potrzebujących.

Wspomnienia ks. Tadeusza Pajurka ze Stowarzyszenia Misericordia.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne