W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki ks. prof. Alfreda Marka Wierzbickiego pt. "Sacrum i profanum. Felietony 2013-2017"

Promocja książki ks. prof. Alfreda Marka Wierzbickiego pt. "Sacrum i profanum. Felietony 2013-2017"
Data rozpoczęcia 2017-11-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Zamek Lubelski (Galeria Malarstwa Polskiego)
Organizator Wydawnictwo "Gaudium"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

W programie m.in. panel dyskusyjny z Patrycją Mikulską, Grzegorzem Linkowskim i Lechem Skwarskim. Spotkanie poprowadzi ks. Rafał Pastwa.

Oprawa muzyczna: Dariusz Jacek Sribniak (klarnet).

Książka jest zbiorem 48 felietonów pisanych z miesiąca na miesiąc w latach 2013–2017. Wybitny filozof, publicysta i poeta ks. Alfred Marek Wierzbicki zaprasza czytelników do świata swojego odczuwania i własnych przemyśleń. Otwarcie dzieli się swoimi poglądami. Unika moralizowania i nie boi się protestować wobec spraw niepokojących. Pisze z głębi serca, bo jak sam zauważa: „Subiektywność i zaangażowanie są skrzydłami felietonisty”. Wnikliwe i precyzyjne pióro felietonisty dotyka zagadnień związanych z Kościołem, judaizmem, pamięcią o Żydach, uchodźcami. Zachęca do wyjścia z gorsetu schematów ograniczających myślenie. Poszerza perspektywę patrzenia na Lublin jako europejskie miasto kultury. I właśnie ten klimat Lublina, europejskiego miasta kultury, przenika książkę ks. Wierzbickiego. Szerokość horyzontów Autora sprawia, te miniatury publicystyczne nabierają ponadczasowej wartości.

Powiązane:

Zamek Lubelski

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej