W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki Marcina Wrońskiego "Officium Secretum. Pies Pański"

Promocja książki Marcina Wrońskiego "Officium Secretum. Pies Pański"
Data rozpoczęcia 2010-12-03
Godzina rozpoczęcia 13:00
Kategoria Spotkanie autorskie

Spotkanie poprowadzi – Ewa Hadrian

Marcin Wroński - (ur. 1972) - w latach 90. związany z trzecim obiegiem literackim - publikował m.in. w artzinach „Lampa i Iskra Boża", „Mała Ulicznica" i „Brytan OD NOWA". Zadebiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992), a wkrótce ukazała się jego mikropowieść pijacko-przygodowa Obsesyjny motyw babiego lata (1994). Tworzył też piosenki i skecze dla prowadzonego przez siebie kabaretu „Osoby o Nieustalonej Tożsamości", był felietonistą i dziennikarzem radiowym, pracował jako nauczyciel, pisał książki dla dzieci.
W 2007 roku opublikował pierwszy kryminał z serii o komisarzu Maciejewskim Morderstwo pod cenzurą, a w rok później kolejny - Kino Venus.  Wydawnictwo W.A.B. wznowi oba te tytuły,  a w roku 2011 opublikuje  trzeci tom  cyklu A na imię jej będzie Aniela. Marcin Wroński ostatnio wydał głośny thriller kościelny Officium Secretum. Pies Pański (W.A.B. 2010); obecnie pracuje nad czwartym tomem z serii o Maciejewskim oraz scenariuszem do Morderstwa pod cenzurą.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej