W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki "O Ukrainie. Prawie wszystko... "

Promocja książki "O Ukrainie. Prawie wszystko... "
Data rozpoczęcia 2012-03-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Promocja

Autorami książki są Michał Łesiow i Marek Melnyk.

Laudację książki wygłosi ks. dr Stefan Jan Batruch.


Prof. zw. dr hab. Michał Łesiów - ur. w 1928 r. w Hucie Starej. W 1955 r. ukończył studia polonistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, doktoryzował się w 1962 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 1973 r. Jest związany z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie tworzył studia rusycystyczne i slawistyczne. W 1991 r. został wybrany dziekanem Wydziału Humanistycznego UMCS i utworzył Zakład Filologii Ukraińskiej. W roku 1973 i 1986 był wykładowcą na Uniwersytecie Harvarda i Uniwersytecie Stanowym Minnesoty, w 1985 r. prowadził wykłady w Olsztyńskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej. W pracy naukowej zajmuje się językoznawstwem, gwarami ukraińskimi, onomastyką, historią języka, dialektologią i folklorystyką.

Dr hab. Marek Melnyk - ur. w 1967 r. w Kędzierzynie-Koźlu, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 1986 1992 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, doktoryzował się w 1998 r. na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2006 r. Zawodowo związany jest z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie od 2008 r. pełni funkcję prodziekana ds. kształcenia. Jest także twórcą i kierownikiem Katedry Aksjologicznych Podstaw Edukacji UWM. W pracy naukowej zajmuje się polsko-ukraińskim dziedzictwem kulturowym dawnej Rzeczypospolitej, antropologią religijną oraz historią idei religijnych na cywilizacyjnym styku bizantyjsko-ruskim i łacińsko-polskim.

Współorganizator:
Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej