W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki Urszuli Gierszon "Konrad Bielski 1902-1970. Życie i twórczość "

Promocja książki Urszuli Gierszon "Konrad Bielski 1902-1970. Życie i twórczość "
Data rozpoczęcia 2018-01-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Czytelnia Naukowa Biblioteki, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na promocję książki Urszuli Gierszon "Konrad Bielski 1902-1970. Życie i twórczość" (Wydawnictwo Episteme, Lublin 2017). 

Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian

Monografia poświecona jest życiu i twórczości Konrada Bielskiego (1902-1970), lubelskiego poety, prozaika, obdarzonego charyzmatyczną osobowością animatora kultury. Jego postać i działalność zarysowana na tle historycznym stanowi żywy obraz literatury lubelskiej. W książce przedstawiony został barwny i najbardziej twórczy okres dwudziestolecia międzywojennego oraz lata powojenne. Konrad Bielski, współtwórca czasopism literackich „Lucifera” i „Reflektora”, wywarł inspirujący wpływ na nowatorski kształt awangardy lubelskiej. W znacznej mierze przyczynił się również do stworzenia cyganeryjnej atmosfery w życiu kulturalnym miasta. Przypomnienie sylwetki tego, otoczon ego za życia legendą pisarza, służy zachowaniu ciągłości historycznej ruchu literackiego Lublina i Lubelszczyzny.

Urszula Gierszon - poetka, autorka prozy, eseistka i krytyk literacki. Urodziła się w 1956 roku w Lublinie. Ukończyła Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo w Uniwersytecie Warszawskim. Długoletni pracownik Wojewódz­kiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (obecnie na emeryturze). Od 1994 r. należy do Związku Litera­tów Polskich. Jest członkiem zarządu Fundacji Poetów i Ułanów Pamięci Generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, autorką kilkunastu tomików wierszy, zajmu­je się również grafiką, rzeźbą i malarstwem.

Przed i po spotkaniu istnieje możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej