W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja piątego tomu publikacji „Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie

Promocja piątego tomu publikacji „Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie
Data rozpoczęcia 2013-03-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

„Promocja piątego tomu publikacji „Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie” - spotkanie promujące piąty tom „Ziemiaństwa na Lubelszczyźnie”. Publikacja prezentuje materiały sesji naukowej pod tym samym tytułem, zorganizowanej w październiku 2011 roku w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Teksty dotyczą pracy i życia codziennego w majątku ziemiańskim. Autorzy referatów opisywali codzienne życie mieszkańców majątków ziemskich: od „damskich” robótek ręcznych, przez ubiory, zagadnienia z hodowli i upraw po buchalterię przychodów i rozchodów folwarków oraz poziom i wykształcenie dworskiej „kadry”. Autorami tekstów są historycy, regionaliści ale także potomkowie rodów ziemiańskich. Całość zredagował i opatrzył wstępem historyk, prof. KUL – Hubert Łaszkiewicz.

W spotkaniu promującym publikację, opracowaną przez wydawnictwo „Werset” wezmą udział m.in. Grażyna Antoniuk z dział Edukacji Muzeum Zamoyskich; Karolina Wilkowicz – z działu Zbiorów Muzeum ( autorka jednego z artykułów) oraz redaktor - prof. H.Łaszkiewicz.

Wstęp na spotkanie jest wolny a będzie mu towarzyszyć prezentacja oferty wydawniczej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej