W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Przedstawienia „Aida"
Data rozpoczęcia 2021-10-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Multikino Lublin
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Przedstawienie „Aida” przygotowane przez zespół Opéra national de Paris zostało zarejestrowane w 2020 roku.

Wystawienie „egipskiej” opery Verdiego to zawsze wielkie wyzwanie dla inscenizatorów. Tym razem Lotte de Beer, holenderska reżyserka, proponuje pokazanie historii tragicznej miłości etiopskiej niewolnicy Aidy i wodza wojsk egipskich Radamesa w murach francuskiego muzeum czasów fin de siècle’u. Zwiedzający wystawę, poprzez podziwianie egipskich eksponatów, odkrywają historię, która wydarzyła się tysiące lat temu. Rolę Aidy wykona Sondra Radvanovsky, słynna amerykańsko-kanadyjska sopranistka, która specjalizuje się w operach Verdiego i Pucciniego. Jej ukochanym Radamesem będzie jeden z najlepszych obecnie tenorów świata – Jonas Kaufmann.

Przedstawienie jest w języku oryginału [włoskim] z napisami w języku polskim i trwa 3 godziny i 16 minut (w tym jedna przerwa).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej