W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przegląd filmowy: „Wędrujące Festiwale”/ ​HEDI

Przegląd filmowy: „Wędrujące Festiwale”/ ​HEDI
Data rozpoczęcia 2016-06-23
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS „Chatka Żaka”
Udział Płatny
Koszt udziału karnet 50zł, bilet 15zł / 12zł
Kategoria Film

HEDI
reż.: Mohamed Ben Attia
scen.: Mohamed Ben Attia

w.: Majd Mastoura (Hedi), Rym Ben Messaoud (Rym), Sabah Bouzouita (Baya)
prod.: Tunezja/Belgia/Francja 2016 (88 min)
Srebrny Niedźwiedź za najlepszy debiut i najlepszą rolę męską na MFF w Berlinie

Hedi to młody człowiek zmagający się z problemami życia codziennego oraz konwencjami społecznymi w Tunezji. Niewiele rzeczy mu się udaje. Wykonuje pracę, która nie daje mu satysfakcji i w której się nie sprawdza. Nie ma przyjaciół. Nie ma ambicji. Ma za to nadopiekuńczą matkę, która próbuje decydować za niego. Aranżowanie życia młodszego syna rozpoczyna od znalezienia idealnej synowej z właściwego domu. Przygotowania do ślubu trwają. W międzyczasie Hedi odkrywa swoją drogę do szczęścia, ale u boku innej kobiety. Zakochuje się w bezpretensjonalnej Rym i postanawia wykroczyć poza konwencje. 
"Hedi" to bezpretensjonalna opowieść o ludziach i ich marzeniach, które zmieniają nie tylko ich świat. Dynamiczne postaci, genialnie zobrazowany proces przemiany, poczucie bliskości z bohaterami w połączeniu z panoramicznym obrazem współczesnej Tunezji sprawia, że Ben Attia zasłużenie odebrał jedną z ważniejszych berlińskich nagród.
Jay Weissberg – Variery

„Wędrujące Festiwale” to przegląd złożony z 9 filmów nagradzanych i docenianych na festiwalach za granicą w 2016 i 2016 roku. Znajdziemy wśród nich dwa Srebrne Niedźwiedzie, Kryształowego Niedźwiedzia, nagrodę za reżyserię w Locarno i Sundance. To również przegląd znakomitych twórców filmowych z Andrzejem Żuławskim, Dominikiem Mollem, zdobywcą Oscara Danisem Tanoviciem czy nominowanym do Oscara Felixem van Groeningenem na czele. Wszystkie filmy w ramach przeglądu pokazywane są przedpremierowo.

Bilety: karnet 50zł, bilet 15zł / 12zł | Przedsprzedaż karnetów: 3.06. godz. 15-18

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej