W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przestrzeń publiczna i miejski dizajn | Spotkanie z Anną Jankowską i Dominiką Janicką ze Studia AD12

Przestrzeń publiczna i miejski dizajn | Spotkanie z Anną Jankowską i Dominiką Janicką ze Studia AD12
Data rozpoczęcia 2017-03-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

To pierwsze ze spotkań z cyklu organizowanego w ramach kolejnej edycji projektu Patterns of Europe | Wzory Europy, który w roku 2017 odbywa się pod hasłem „Meblujemy miasto”. Wspólnie z zaproszonymi architektkami chcemy poruszyć temat zmian w postrzeganiu roli przestrzeni publicznej, zarówno w kontekście jej projektowania zorientowanego na użytkownika, jak i nowych funkcji, które jej obecnie przypisujemy. Podczas spotkania projektantki ze Studia AD12 opowiedzą o swoich pracach, zarówno tych zrealizowanych, jak i tych, które pozostały tylko na papierze, o trudnościach i napotkanych problemach oraz o największych wyzwaniach przed jakimi stoją obecnie projektanci tworzący dla przestrzeni publicznej.

Studio AD12 to inicjatywa projektowa stworzona przez gdyńskie architektki Annę Jankowską i Dominikę Janicką w 2012 roku. W swoich koncepcjach koncentrują się na krajobrazie miejskim, przestrzeni publicznej oraz wpływie architektury na ludzi i ich codzienne życie. Starają się wprowadzać zaskakujące rozwiązania funkcjonalne, aby użytkowanie ich projektów wiązało się z zabawą i pobudzało wyobraźnię. W oparciu o doświadczenie i ciekawość tworzą elastyczne koncepcje nastawione na innowacje.

Spotkanie towarzyszy KONKURSOWI na element małej architektury inspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny, organizowanemu w ramach projektu Patterns of Europe. Zapraszamy także na kolejne spotkanie w ramach Patterns of Europe, które odbędzie się 8 kwietnia. Będziemy gościć Beatę Bochińską, autorkę książki pod tytułem "Zacznij kochać dizajn". Już wkrótce więcej szczegółów.